Konkurs Piosenki „Wygraj Sukces”

We współpracy z Tarnobrzeskim Domem Kultury oraz Studio Pro-Media Dom Kultury ŚWIT od 2017 roku realizuje eliminacje wstępne ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Wygraj Sukces.

W 2019  roku ponownie zapraszamy wokalistów do udziału w eliminacjach wstępnych na scenie DK ŚWIT w dniu 10 maja.

Lista uczestników

Protokół Jury

Kolejny etap przesłuchań odbędzie się w Domu Kultury Dorożkarnia w Warszawie w dniu 10 czerwca 2019 r

Celem konkursu jest prezentacja i popularyzacja dorobku artystycznego wokalistów (do 19 roku życia) oraz ich instruktorów. Nagrodą główną konkursu, jest 7-dniowa wycieczka do Eurodisneylandu dla laureata Grand Prix oraz jego instruktora.

Jury konkursu

Jakub Kącki –  Przewodniczący Jury Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną w klasie fortepianu. Od dziecka zdobywał nagrody w licznych festiwalach i konkursach muzycznych m.in. Wygraj Sukces. Solista chórów i zespołów. Za sobą ma pracę jako dziennikarz i reporter radiowy. Uczestnik licznych warsztatów i kursów wokalnych, ogólnomuzycznych oraz z obszaru muzykoterapii. Uczestnik różnych koncertów i projektów organizowanych przez Filharmonię oraz Domy Kultury. Ukończył studia wyższe: Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej, Kulturoznawstwo – Zarządzanie Kulturą oraz Studia Podyplomowe dla Menedżerów Kultury. Prowadził badania dotyczące wpływu muzyki na rozwój dziecka oraz poziomu edukacji muzycznej w Polsce. Jest jurorem oraz organizatorem licznych festiwali piosenki dziecięcej na terenie całego kraju. Prowadzi cykliczne warsztaty i projekty związane z edukacją muzyczną dzieci oraz seminaria dla nauczycieli z zakresu kształcenia artystycznego. Na stałe współpracuje z czterema placówkami kulturalnymi i oświatowymi na terenie Warszawy i okolic, m.in. z DK Świt. Prowadzi zajęcia wokalne, edukacji ogólnomuzycznej, rytmiki, fortepianu oraz zespoły wokalne. Pracuje z osobami od 3 do 40 roku życia.
Agata Kuliś – wokalistka, autorka piosenek, stypendystka Berklee College of Music (Boston, MA, USA).
Jej muzyczna edukacja rozpoczęła się w Krakowie w Szkole Muzycznej im. St. Wiechowicza, gdzie ukończyła klasę fortepianu oraz Państwowej Szkole Muzycznej im. M. Karłowicza, gdzie rozwijała głos. Absolwentka, a obecnie wykładowczyni Instytutu Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studiowała również muzykę na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.
W lipcu 2016 roku była solistką pod batutą Adama Sztaby na Światowych Dniach Młodzieży podczas spotkań z papieżem w Krakowie na Błoniach oraz w Brzegach. Laureatka m.in. European Scholarship/ Berklee College of Music (2013), Berklee International Grant (2014) i Nagrody Słuchaczy Radia Rampa w Nowym Jorku (2015). Koncertuje regularnie w Polsce, w Europie i w Stanach Zjednoczonych.
Konrad Pajek- O sobie pisze tak: Pochodzę ze Starachowic. Ukończyłem Uniwersytet Świętokrzyski na kierunku Wychowanie Artystyczne (muzyka) w 2005 r. Jestem autorem piosenek, aranżerem, gitarzysta, basistą. Pisałem muzykę do reklam, piosenki dla dzieci, a nawet utwór hiphopowy promujący wolontariat. Współpracowałem z zespołami Clezmers oraz Natural Beat Band. Jestem pomysłodawcą i liderem zespołu Bracia Pajek, który w sposób czadowy wykonuje muzykę wiejskich skrzypków z okolic Radomia oraz muzykę z regionu świętokrzyskiego. Jako wokalista i instrumentalista współpracuję z projektem Amarok. Od ponad 15 lat uczę gry na gitarze.

Zgłoszenie do Konkursu
wyłącznie za pomocą interaktywnego formularza www.formularz.tdk.tarnobrzeg.pl. Formularz jest dostępny także na stronie: www.wygrajsukces.com.pl Do uzupełnienia formularza niezbędny jest numer identyfikacyjny płyty wyłącznie z 24 edycji, umieszczony we wkładce 24 płyty (naklejka) lub zawarty w cyfrowej wersji płyty. Po prawidłowym wprowadzeniu numeru i uzupełnieniu formularza, uczestnik otrzymuje mailowe potwierdzenie przyjęcia formularza i login. Uczestnik musi zachować login, gdyż będzie on niezbędny do sprawdzenia terminu i miejsca kwalifikacji wstępnych i regionalnych. Zgłoszenia na formularzu należy dokonać do  22 marca 2019 r. Prosimy o przestrzeganie terminu zgłoszenia. Po 22 marca 2019 r. uzupełnianie formularza, pomimo posiadanego numeru identyfikacyjnego, będzie niemożliwe.

Regulamin 24. Konkursu Wygraj Sukces oraz szczegółowe informacje dotyczące zgłoszenia znajdą Państwo na stronie Konkursu

http://wygrajsukces.com.pl/regulamin/

Konkurs „Wygraj Sukces” to jeden z największych konkursów wokalnych w Polsce. W 2017 r. w eliminacjach wzięło udział ponad 2300 wokalistów. Eliminacje wstępne i regionalne odbyły się w ponad 50 miejscowościach,
w całym kraju, które wyłoniły do finału ok. 100 solistów.

W gronie laureatów eliminacji wstępnych „Wygraj Sukces” organizowanych w DK ŚWIT była także Nela Komosa, reprezentantka naszej sekcji wokalnej. Ważnym osiągnięciem tej imprezy jest popularność piosenek zawartych na płytach wydawanych w ramach „Wygraj Sukces”. Kilkanaście kompozycji znalazło się w podręcznikach szkolnych, a setki uroczystości, konkursów, koncertów w Polsce i za granicą, okraszonych jest konkursowymi piosenkami.

Informacji o eliminacjach wstępnych w DK ŚWIT udzielają koordynatorki – Agata Kubrak, akubrak@dkswit.com.pl, tel. 22 811 01 05, wew. 103, 112. Alicja Poziemska, apoziemska@dkswit.com.pl, tel. 22 811 01 05, wew. 107.

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego