Lato w kinie odbędzie się w dniach 2-13 lipca. Seanse odbędą się w sali multimedialnej nr 14.
W programie:
Wielka podróż Bolka i Lolka
reżyseria: Władysław Nehrebecki, Stanisław Dulz
produkcja: Polska 1977
czas: 101 min.
Bolek i Lolek wyruszają w podróż dookoła świata. Jeśli uda im się okrążyć glob w ciągu 80 dni, czeka ich nagroda, ustanowiona przez milionera – Phileasa Fogga. W zdobyciu 20 000 funtów w złocie, chce przeszkodzić chłopcom sługa spadkobiercy Fogga, Jeremiasz. Próba porwania Bolka i Lolka, czy nawet zamach na ich życie, nie udają się. Mali wędrowcy wyruszają w podróż pełną przygód, a Jeremiaszowi nie pozostaje nic innego, jak udać się ich tropem.
Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie
reżyseria: Stanisław Dulz
produkcja: Polska 1986
czas: 71 min.
Akcja filmu toczy się w mieście Dzikiego Zachodu oraz w jego okolicach. Bolek i Lolek po długiej podróży zwiedzają miasto. Spotykają tam szeryfa z Jimmym Pif-Pafem siedzącym za kratami. Następnego dnia odbywa się turniej jeździecki, w którym należy dosiąść ciemnego, narowistego konia. Bolek i Lolek jako jedyni wygrywają turniej, a nowego rumaka jako nagrodę (włącznie ze starym) zatrzymują w stajni. Tymczasem Pif-Pafowi udaje się wydostać z więzienia. Gdy zapadła noc, zły bohater wkrada się do stajni, kradnie konia wygranego przez Bolka i Lolka, a potem po obrobieniu banku ucieka z miasta. Rankiem Bolek, Lolek, ich stary koń oraz szeryf zauważają, że Jimmy’ego oraz „jego” konia nie ma. Obaj bohaterowie postanawiają ich odnaleźć w celu odzyskania tego konia i ocalenia miasta przed ich wrogiem.
Tajemnice Wiklinowej Zatoki
reżyseria: Wiesław Zięba
produkcja: Polska 1985
czas: 72 min.
Bohaterem filmu jest młody piżmak Serafin, który rozpoczyna samodzielne życie. Buduje dom i zaprzyjaźnia się ze szczurem Archibaldem. Spotyka różne zwierzęta – jedne przyjazne, inne wrogie i przeżywa wiele przygód.
Magiczna Gwiazda
reżyseria: Wiesław Zięba
produkcja: Polska 2003
czas: 60 min.
Rodzina piżmaków: Serafin, Melania i ich dzieci spędzają wraz ze szczurem Archibaldem zimę w Wiklinowej Zatoce. Zbliża się właśnie jedna z pierwszych zimowych nocy. Pada śnieg i świat przybiera baśniowe barwy i kształty. Archibald postanawia złożyć wizytę swoim sąsiadom. W ciepłej, przytulnej norze przypomina sobie dawne przygody i zdarzenia ze swego bujnego życia. Zaczyna snuć opowieść z czasów, gdy żył w mieście. Mówi o swoim przyjacielu szczurze Hubercie i wspólnej z nim pracy w wielkim supermarkecie. Szczury podjęły się wielkiej i odpowiedzialnej misji. Hubert i Archibald nocą, gdy sklep opuszczały tłumy klientów i zatrudniony w nim personel, wychodzili do wielkiej hali sprzedaży i próbowali sprzedawane tam towary. Robili to dla dobra konsumentów, by nie narażać ich na skutki nabycia produktów przeterminowanych. Opowiadanie Archibalda w rodzinnej atmosferze piżmaczej nory nabiera powoli dramaturgii i barwy. Ilustrowane dynamicznymi sekwencjami retrospektywnymi kreuje emocjonalną, pełną zwrotów i przygód akcję.
Filemon i przyjaciele
reżyseria: Ryszard Szymczak, Ireneusz Czesny
produkcja: Polska 1991
czas: 60 min.
Bohaterami filmu są dwa niesamowite koty – Filemon i Bonifacy. Bonifacy to stare, mądre i dobre kocisko,spedzające czas na spaniu na gorącym piecu. Bonifacy mieszka w domu ludzi – babci i dziadka. Pewnego dnia w jego życiu pojawia się mały,nieporadny kotek Filemon. Bonifacy wprowadza puszystego maluszka w świat ludzi, kotów, kur i innych ciekawych postaci. Ich niecodzienne przygody rozbawią dzieci, młodzież i dorosłych.
Akademia Pana Kleksa
reżyseria: Krzysztof Gradowski
produkcja: Polska, ZSRR 1984
czas: 158 min.
Dziesięcioletni Adaś Niezgódka rozpoczyna właśnie przedziwną naukę w Akademii Pana Kleksa, który poza tym, że jest nauczycielem, jest także czarodziejem i poszukiwaczem przygód, a w Akademii uczą się tylko chłopcy, których imiona zaczynają się na literę A. Adaś poznaje tajemniczego ptaka Mateusza, który kiedyś był księciem, znajduje tajemniczy guzik doktora Paj-Chi-Wo oraz poznaje tajemniczego fryzjera Filipa Golarza. Ten ostatni wprowadza do Akademii chłopca – robota, żeby ją zniszczyć…
Cudowne dziecko
reżyseria: Waldemar Dziki
produkcja: Kanada, Polska 1986
czas: 105 min.
Dwunastoletni Piotr odkrywa u siebie zdolności psychokinetyczne. Nowe umiejętności ściągają na niego wiele kłopotów. Podczas wizyty w salonie gier chłopiec swoją cudowną mocą wywołuje szereg wybuchów i eksplozji. Wkrótce Piotr zaczyna uchodzić za nienormalnego. Opinia otoczenia o nim pogarsza się, gdy chłopak staje się sprawcą kolejnych incydentów. Przesuwa wzrokiem szafę pancerną, burząc ściany i ucieka ze szpitala, gdzie miał zostać przebadany…
Szaleństwa panny Ewy
reżyseria: Kazimierz Tarnas
produkcja: Polska 1985
czas: 96 min.
Rok 1932. Bakteriolog, doktor Tyszowski, musi wyjechać do Chin, gdzie wybuchła epidemia. Jego córka Ewa dokonuje prawdziwych cudów. Strasznego, nieludzkiego właściciela domu, Mudrowicza, przemienia w dobroczyńcę i opiekuna potrzebujących. Dzieki niemu Zosia zostaje wyleczona z gruźlicy.
Paragon gola
reżyseria: Stanisław Jędryka
produkcja: Polska 1970
czas: 97 min.
Paragon, najlepszy zawodnik i „mózg” podwórkowej drużyny piłkarskiej, przeżywa rozliczne przygody. W czasie ucieczki skradzionym kajakiem na Madagaskar o mało nie tonie, ma kłopoty z milicją, zostaje uwięziony przez szajkę kanciarzy, ucieka, spada z rusztowania, ale w końcu jego drużyna zdobywa mistrzostwo w turnieju drużyn piłkarskich.
Czarne stopy
reżyseria: Waldemar Podgórski
produkcja: Polska 1986
czas: 98 min.
Zbliżają się wakacje. Grupa harcerzy wybiera się na obóz w góry. Wśród młodzieży znajduje się drużyna młodych harcerzy, która nazwała swój zastęp „Czarne stopy”. Pewnego dnia podczas warty chłopców z tego zastępu ktoś kradnie proporzec drużyny i serdelki. Dumni chłopcy postanowili odzyskać zgubę. Okazuje się, że przywłaszczyły go sobie harcerki z pobliskiego obozu. Pewnego dnia spotykają byłego partyzanta …