Ogólnopolski Przegląd Kapel Stylizowanych „Oj nie żałuj smyczka”

14 marca 2020 miała odbyć się druga edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Kapel Stylizowanych “Oj nie żałuj smyczka” organizowanego przez Stowarzyszenie Wytnij Hołubca, przy współpracy z Dom Kultury Świt niestety ze względów pandemię przegląd został odwołany.

II Ogólnopolski Przegląd Kapel Stylizowanych „Oj nie żałuj smyczka” odbędzie się w Domu Kultury „Świt” w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy i jest skierowany do stylizowanych kapel działających przy zespołach pieśni i tańca, a także wszystkich nieformalnych grup zajmujących się muzyką ludową.

Jest to oddolna inicjatywa zgłoszona przez członków kapel działających przy akademickich zespołach pieśni i tańca z całej Polski. Odbywające się w Polsce przeglądy kapel ludowych dotyczą głównie zespołów regionalnych oraz niestylizowanych, czyli popularyzujących muzykę „in crudo”. Zespoły pieśni i tańca, szczególnie akademickie, charakteryzują się wprowadzaniem stylizacji do pierwotnych form muzyki i tańca. W kapelach zespołów akademickich grają niejednokrotnie osoby z wykształceniem muzycznym, które tym odważniej wprowadzają aranżacje utworów ludowych. Przegląd stanowi zaproszenie dla tego środowiska pozwalając tym samym działać pasjonatom tak niszowej muzyki, jaką jest muzyka ludowa. Dajemy możliwość zaprezentowania szerokiej publiczności dorobku kapel stylizowanych, zarówno w trakcie trwania przeglądu, jak również po jego zakończeniu, promując materiały audio-wizualne zarejestrowane w trakcie imprezy. W skład jury wejdą specjaliści z zakresu folkloru, muzykologii, etnologii.

W trakcie obrad jury dla publiczności wystąpi Zespół Tańca PolkaDot działający przy DK Świt.Zespoły zainteresowane udziałem w wydarzeniu prosimy o kontakt mailowy na adres: kontakt@wytnijholubca.pl

Regulamin wydarzenia:http:// http://bit.ly/przeglad_regulamin
Formularz zgłoszeniowy: http://bit.ly/przeglad_zgloszenie

Patroni medialni:

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego