Scena Impresaryjna w Domu Kultury ŚWIT ruszyła. Za nami Czytanie sceniczne: ÉDITH I MARLENE w reżyserii Marii Seweryn pod kierownictwem muzycznym Jana Młynarskiego
 
“Édith i Marlene” to opowieść o wieloletniej przyjaźni dwóch niezwykłych kobiet i wybitnych artystek – Édith Piaf i Marleny Dietrich. Widzimy dwie różne osobowości, dwa różne temperamenty – chłodną, wyniosłą Marlene i spontaniczną, ciągle poszukującą miłości Édith.
Obydwie miały pogmatwane życie osobiste, obydwie wiele w życiu bezpowrotnie straciły. Ale zarówno Édith, jak i Marlene miały pasję. Tą pasją była sztuka. To miłość do śpiewu i muzyki połączyła te tak skrajnie odmienne kobiety. Zresztą największe przeboje z repertuaru obydwu artystek są nieodłącznym motywem tego spektaklu. Usłyszymy między innymi: “La vie en rose”, “Padam, padam” i “Milord” z repertuaru Édith Piaf, a także słynną piosenkę “Ich bin von kopf bis fuss auf liebe eingestellt” z filmu “Błękitny anioł”, gdzie tytułową rolę grała Marlena Dietrich.
Niewątpliwie jednym z najmocniejszych punktów przedstawienia jest wspaniały głos Elżbiety Nagel, która wcieliła się w rolę Edith Piaf i zaśpiewała jej największe przeboje w nowej aranżacji. Na scenie wystąpili również Marcin Januszkiewicz jako Marlene Dietrich, Matylda Damięcka, Krzysztof Tyniec i Tomasz Borkowski.
 
Wczorajszego wieczoru publiczność na sali widowiskowej Domu Kultury ŚWIT zdecydowanie dopisała. Widzowie docenili współczesną interpretację historii przyjaźni Edith i Marlene.
 
Odliczamy już dni do premiery, która zaplanowana jest na maj 2022 roku.
 
Partnerem wydarzenia jest Mazowsze serce Polski Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego