Zapraszamy na recital fortepianowy 🎹  Liama Lecha Furdyny, który odbędzie się  w dniu 28 grudnia 2021 r. o godz. 15.00  w Domu Kultury „Świt” ul. Wysockiego 11.
 
🎼 PROGRAM
Ludwik van Beethoven – Sonata c-moll op. 13 ‘Patetyczna’
Fryderyk Chopin – Scherzo h-moll op. 20
Fryderyk Chopin – Scherzo b-moll op. 35
Fryderyk Chopin – Scherzo cis-moll op. 39
Fryderyk Chopin – Scherzo E-dur op. 54
 
👉 Liam Lech Furdyna rozpoczął naukę gry na fortepianie w wieku 6 lat. W 2010 roku ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie po czym wyjechał do Nowego Jorku by kontynuować swoją edukację pianistyczna kierunkiem Diane Walsh (Mannes College of Music). W 2013 rozpoczął studia doktoranckie w Uniwersytecie Północnego Teksasu w Dallas w klasach fortepianu Vladimira Viardo oraz Stevena Harlosa.
Koncertował w większości krajów europejskich, jak również w Północnej Afryce i Stanach Zjednoczonych. Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych takich jak Concours Musical de France (I nagroda, Rouen 2001), Międzynarodowy Konkurs Duetów Fortepianowych (dyplom finalisty, Bialystok, 2005), Steinway Society Piano Competition (Boston, 2010) czy Zarebski International Piano Competition (distinction award, Warsaw 2014).
Jako pedagog fortepianu doskonalił swoje umiejętności pracując w takich miastach jak Warszawa, Paryż, Tunis, Nowy Jork, Los Angeles i Dallas.
W 2011 i 2012 zasiadał w jury konkursu pianistycznego w Tunezji, gdzie również był jednym z pedagogów na kursach mistrzowskich. Koncertował z kilkoma orkiestrami europejskimi jak również amerykańskimi. Poza działalnością koncertową prowadzi swoją mistrzowską szkołę pianistyczną na przedmieściach Dallas, w Teksasie (USA).
 
👉 Bilety w cenie 15zł możecie jeszcze kupić tutaj:
 
 
Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego