Drogie Studentki, Drodzy Studenci Bródnowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z okazji Uroczystego Zakończenia Bródnowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

“Żyjcie, nie licząc wcale lat, wciąż z rozkoszą patrzcie na świat! Nasi Kochani Świtowi seniorzy, jesteście częścią naszej społeczności, za której obecnością tęsknimy! Wnosicie tyle energii jak mało kto i tyle nadziei na dobre jutro! Seminaria, wykłady Bródnowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku to stały punt naszego tygodniowego programu zajęć. Brak spotkań stacjonarnych z Wami to jedna z tych najsmutniejszych odsłon pandemii, zamrożenia. Ta pusta sala wykładowa, brak widoku Was wzajemnie gaworzących i radosnych z powodu obecności w tej małej wielkiej społeczności. Liczymy, że zdalne spotkania już za nami i kolejny semestr ponownie będziemy mogli dawać sobie radość ze wspólnego przebywania. Tymczasem przyjmijcie życzenia wszelkiej pomyślności, pogody ducha i do zobaczeni już niebawem!” – Lidia Krawczyk Dyrektor DK ŚWIT

Do tych życzeń dołącza Michał Jamiński Przewodniczący Rady Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy wraz z radnymi oraz Małgorzata Kwiatkowska Burmistrz Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy wraz z pozostałymi Członkami Zarządu.

W tym wyjątkowym dniu mamy dla Was niespodziankę – Koncert online Zespołu bluesowego Czemu nie?

Premiera: 2 czerwca godz. 12.00

Zespół bluesowy Czemu nie?

Było to chyba w roku 2010 albo i dawniej gdy w paczce znajomych postanowiliśmy troszkę sobie pograć. Mieliśmy wcześniejsze doświadczenia w niewielkich garażowych projektach, które z reguły kończyły się równie szybko jak się zaczynały. Tym razem miało być inaczej.
Bez żadnych planów koncertowych czy płytowych rozpoczęliśmy ciekawą przygodę z muzyką. Początkowo grywaliśmy głównie covery bluesowo-rockowe i nieco alternatywnego rocka ale wraz ze zmianami w składzie i pierwszymi próbami tworzenia własnego repertuaru blues stał się dominującym gatunkiem.
Pierwszy koncert zespołu odbył się w 2014 roku i śmiało można powiedzieć, że było to przełomowe wydarzenie.
Od tamtego czasu zespół ma za sobą szereg udanych występów, support przed jedną z największych gwiazd polskiej sceny bluesowej, wspólne koncertowanie i jammowanie ze wspaniałymi muzykami bluesowymi.
Dziś udział coverów w naszym repertuarze znacznie się zmniejszył na korzyść własnych kompozycji, które są najczęściej efektem wspólnej pracy całego zespołu. Gramy głównie do tekstów w języku polskim pisanych przez naszego wokalistę.
Od sześciu lat zespół tworzą:
Grzegorz Piasecki- Wokal i harmonijka ustna
Janusz Gołębiewski- Gitara
Mariusz Kaleta- Gitara
Marek Ławacz- Gitara basowa
Sławomir Kozłowski- Perkusja

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego