Zapraszamy na kolejny spacer z cyklu “Wyjście z miasta”.

niedziela, 25 czerwca godz. 11.00

Wracamy na ścieżki Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, by dotrzeć to majestatycznego pomnika przyrody, do Lipy Łaszki. To wyjątkowe drzewo jest schowane w głębi parku. Liczy ponad czterysta lat i roztacza wokół siebie wyjątkową aurę zachęcającą do wyciszenia i medytacji. Dlatego tym razem marszem przejdziemy całkiem długi kawałek drogi, by dotrzeć na miejsce. Pod Lipą Łaszką usiądziemy, zamkniemy oczy i oddamy się atmosferze.

Chętne osoby będą mogły wziąć udział w prowadzonej medytacji.
➡️ kiedy: niedziela, 25 czerwca 2023/ godz. 11:00
➡️ start i koniec: stacja PKP Kołbiel
➡️ czas trwania: 3h marszu + ok 30 min medytacji pod Lipą Łaszką
➡️ długość trasy: 11 km
➡️ dojazd: linia R7, orientacyjny odjazd ze stacji Warszawa Stadion 10:13, Warszawa Wschodnia 10:15 – ze względu na zmiany w rozkładach jazdy pociągów, będziemy aktualizować godziny odjazdów na kilka dni przed spacerem; prosimy obserwować wydarzenie i sprawdzać ewentualne zmiany
➡️ udział bezpłatny

Ze względu na porę roku, zabierzcie ze sobą osłonę na głowę, osłony przed komarami, zapasy płynów. Możecie też zabrać poduszkę lub matę do wygodnego siedzenia, albo pominąć ten bagaż jeśli wygodnie siedzi Wam się na ziemi.

“Wyjście z miasta” to roczny cykl spacerów leśnych, głównie po terenach Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

Mazowiecki Park Krajobrazowy to leśny kompleks, którego terytorialny zasięg rozpoczyna się jeszcze w Warszawie, w dzielnicy Wawer wyjątkowym i pięknym Rezerwacie im. Króla Jana Sobieskiego i ciągnie dalej wzdłuż kolejowej linii otwockiej, aż do wysuniętych na południe Bagna Całowanie i Bagien Celestynowskich.
By dostać się do tych przyrodniczo cennych i pięknych miejsc, nie trzeba wiele. Wystarczy wsiąść do pociągu, by po chwili wysiąść w urokliwych miejscowościach podwarszawskich, skąd po kilku minutach marszu znajdujemy się w lesie. W rocznym cyklu “Wyjście z miasta” będziemy poznawać poszczególne części Parku.

Dostępność strony

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego