Kino Dla Młodych Widzów

 


MAŁY DKF

Cykl Mały DKF pokazuje, że najmłodsi mają własne zdanie, spostrzeżenia i obraz otaczającego nas świata – zdanie, które chcą i chętnie wyrażają na sobotnich spotkaniach Małego DKF-u. Jest to cykl umożliwiający dzieciom i młodzieży spotkanie z kinem (zarówno z klasyką, jak i twórczością współczesną), pogłębienie ich wiedzy z zakresu historii, sztuki, społeczeństwa a przede wszystkim rozwijający ich wrażliwość oraz przygotowujący do samodzielnego i świadomego obcowania z kulturą. W tym roku będziemy poruszać szeroko pojęty temat FILOZOFII. Po zeszłorocznych rozmowach związanych z tolerancją, w tym roku przyjrzymy się naszemu otoczeniu i naszym wartościom. Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu, tuż po wykładach Bródnowskiego Uniwersytetu Dzieci. Wstęp na spotkania za okazaniem specjalnej legitymacji. Mały DKF jest również fakultetem Bródnowskiego Uniwersytetu Dzieci ale ze względu na swój otwarty charakter jest dostępny dla wszystkich kinomanów.

Mały DKF w kinie Świt. Sezon 2017-2018 – Filmy dla dzieci 6-12 lat

21 IV 2018 r.
VII Czy warto troszczyć się o przyrodę…
Czy człowiek zatruwa naturę? Jak możemy ograniczać swój szkodliwy wpływ na przyrodę? Czy świat bez przyrody jest możliwy?
„Nausicaa z krainy wiatru”, reż. H. Miyazaki, 116 min.
Akcja anime dzieje się w odległej przyszłości. W wyniku wojen doszło do ekologicznej katastrofy, a najbardziej ucierpiała na tym przyroda. Lasy stały się śmiertelną trucizną, tworząc trujące pyłki, jeziora zamieniły się w zbiorniki kwasów, a owady zmutowały, powiększając się do ogromnych rozmiarów.
Teoria: Film animowany. Powstawanie filmu. „Ożywianie” filmu.

12 V 2018 r.
VIII Czy nasza wyobraźnia nie ma granic…
Co to jest wyobraźnia? Dlaczego dzieci mają lepszą wyobraźnię? Co nam daje bogata wyobraźnia?
„Gdzie mieszkają dzikie stwory”, reż. S. Jonze, 2009, 101 min.
Film opowiada historię chłopca, który stara się zwrócić na siebie uwagę swojej rodziny. W napadzie gniewu i ucieka z domu, by odnaleźć miejsce ze swojej wyobraźni, zamieszkane przez wielkie stworzenia. Jest tam na krótko ogłoszony królem nim decyduje się na powrót do rodziny.
Teoria: Typy montażu. Znaczenie montażu w filmie.

16 VI 2018 r.
IX Czy Bóg istnieje…
Kim jest Bóg? Jak wygląda? Jak można Go poznać? Co o Nim mówią wielkie religie świata?
„Życie Pi”, reż. A. Lee, 2012, 127 min.
Jest to niejednoznaczna historia o poszukiwaniu Boga, walce z przeciwnościami losu i samotności. Pomimo tego, że z pozoru może wydawać się niezwykle baśniowa, wszystko można interpretować w zupełnie inny sposób.
Teoria: Ciągłość filmowa. Błędy ciągłości filmowej.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany terminów i wyświetlanych filmów.

———————————————————————————————–

GRUPY ZORGANIZOWANE: Istnieje możliwość indywidualnego doboru filmu i tematu spotkania. Prosimy o kontakt w sprawie indywidualnych pokazów.
Kontakt: Magdalena Grudziecka
mgrudziecka@dkswit.com.pl
tel. (+48) 22 811 01 05,
(+48) 22 811 11 09, wew. 107, 116

—————————————————————————————————

KINO MAŁEGO I MŁODEGO WIDZA
Oczywiście najmłodsi widzowie też mają własne cykle i dostosowane do ich wieku propozycje filmowe, czyli Kino Małego Widza (niedziela) i Kino Młodego Widza (sobota), który powstał z potrzeby stworzenia w repertuarze kinowym regularnej pozycji dla młodych widzów. Dzieci w wieku od 8-12 lat mają wreszcie seans tylko dla siebie. Seanse odbywają się raz w miesiącu, tuż po wykładzie Bródnowskiego Uniwersytetu Dzieci.

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego