Maska

 

Zapraszamy do udziału w XXIV Mazowieckim Przeglądzie Teatrów Dzieci i Młodzieży im. Piotra Grabowskiego – MASKA 2018.

Ideą wydarzenia jest zaproszenie dzieci i młodzieży w podróż do świata wyobraźni i magii teatru oraz dialogu
i wyrażania siebie poprzez sztukę.

Każdego roku w ramach MASKI dajemy szansę scenicznego zaistnienia ponad 300 młodym aktorom – amatorom działającym na terenie województwa mazowieckiego. Przegląd odbywa się w  czterech kategoriach wiekowych: przedszkolaki, dzieci młodsze (klasy I – III SP), dzieci starsze (klasy IV-VI SP), młodzież (klasy VII – VIII SP, szkoły średnie).

Zespoły teatralne przygotowują spektakl w dowolnie wybranym przez siebie temacie, gatunku i formie np. monodram, musical, komedia, kabaret, teatr cieni, lalek. Czas prezentacji jest dowolny.

W tym roku, przegląd odbędzie się w dniach:

  • 6 marca (Przedszkola),
  • 8 marca (Szkoły Podstawowe kl. I – VI),
  • 9, 10 marca (Szkoły Podstawowe kl. VII – VIII, Szkoły Gimnazjalne,  Szkoły Średnie).

Kartę zgłoszenia należy dostarczyć do 26 lutego 2018 r.

Prezentacje odbywają się w formule bloków cztero – zespołowych (cztery zespoły przyjeżdżają na przegląd o tej samej godzinie, mają ok. 1,5 godziny na przygotowanie, oglądają się wzajemnie),  aby wszyscy uczestnicy mieli szansę wzajemnej konfrontacji, a ich udział nie ograniczał się do występu na scenie, ale także stwarzał możliwość doświadczania emocji z perspektywy widza.

Wydarzenie zwieńcza Gala finałowa w dniu 22 marca 2018 r. wraz z wręczeniem nagród i prezentacją wybranych spektakli Laureatów.

Regulamin MASKI

Karta zgłoszenia

W 2017 roku do MASKI zgłosiło się 21 zespołów teatralnych, ponad 350 uczestników.

Chcielibyśmy, aby konkurs nieustająco się rozwijał, a jego zasady były kształtowane nie tylko przez Organizatora, ale także jury, opiekunów i uczestników. W 2017 roku po konsultacjach wprowadziliśmy kilka odświeżających zmian – zostały przywrócone nagrody finansowe, przedszkolaki również stanęły w szranki konkursu, a przegląd odbywał się w blokach cztero-zespołowych.

Informacji o przeglądzie udziela koordynator MASKI – Agata Kubrak, akubrak@dkswit.com.pl, tel. 22 811 01 05, wew. 103, 112.

Zapraszamy do udziału w Przeglądzie!