XXII Warszawskim Turnieju Rycerskim o szablę Króla Zygmunta III: „Polskie drogi ku niepodległości na przestrzeni wieków”

27.05.2018 11:00-20:00
Park Bródnowski

Warszawski Turniej Rycerski o Szablę Króla Zygmunta III Wazy na Bródnie, organizowany przez Dom Kultury ŚWIT we współpracy z Pierwszym Polskim Stowarzyszeniem Turniejowym Liga Baronów i Urzędem Dzielnicy Warszawa Targówek. Jest to najstarsza cykliczna impreza plenerową o charakterze historycznym w Warszawie.
W programie m.in.: dioramy historyczne, pokazy i prezentacje historyczne, turniej szabli polskiej, oraz inscenizacja bitew.

Plan Turnieju:

11.30. – Orkiestra Dęta – marsze wojskowe.

12.00. – Salut armatni na cześć mieszkańców Targówka, prezentacja Grup Rekonstrukcji Historycznych.

12.30. –  „Sbandietratori dumą naszych serc” cz. I – Gwardia Gryfa (Wrocław) – żonglerka chorągwiami.

12.30 – Turniej łuczniczy – Mazowiecka Rota Strzelcza (Warszawa).

13.00. – „W obronie księstwa i wiary – pacyfikacja buntu Miecława i odparcie Brzetysława”  – Stowarzyszenie Pozytywni Historycznie i Drużyna Wojów Arkona (Ciechanów).

13.30. – „Krzyżacy” – Chorągiew Zaciężna Trzy Miecze (Warszawa).

14.00. – „Lisowczycy” – East Riders Stunt Team Kaskaderzy Filmowi, pokaz konny cz. I

14.30. – Turniej Szabli Polskiej  – Pierwsze Polskie Stowarzyszenie Turniejowe Liga Baronów (Warszawa).

15.30. – Blok Muzyka Źródeł – koncert kapeli Janusza Prusinowskiego i wiejska potańcówka (poleczki, kujawiaki, mazurki, oberki).

16.30. – „Niepodległa- Ojczyzna nie jedno ma imię” cz. II – Gwardia Gryfa (Wrocław) – żonglerka chorągwiami.

16.45. – „Sprawności kawaleryjskie”  – East Riders Stunt Team Kaskaderzy Filmowi, pokaz konny cz. II.

17.15. – „Od Kościuszki do Traugutta – insurgenci i powstańcy” – GRH Chorągiew Zaciężna Ziemi Radziejowskiej.

17.45. – „Powstanie Listopadowe 1831” – GRH Stowarzyszenie Artylerii Dawnej Arsenał (Warszawa).

18.15. – „Orzeł biały vs gwiazda czerwona 1920” – GRH 79 Pułk Piechoty Strzelców Słonimskich im. Lwa Sapiehy (Ciechanów/Mława).

18.45.  – Uroczyste wręczenie nagród.

Program

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Partnerem imprezy jest Deweloper MintCity