Informacja o dostępności:

Dojazd:

  • Komunikacja miejska: przystanek autobusowy Bartnicza, autobusy linii 145, 126, 414, 114 156. Przystanek znajduje się po przeciwnej stronie ulicy, przejście dla pieszych jest dostępne, na trasie z przestanku do DK ŚWIT nie występują większe przeszkody dla osób z ograniczonymi możliwościami poruszania się (niskie krawężniki).
  • Samochód – przy DK ŚWIT znajduje się parking o nawierzchni ziemnej, miejscami nierównej. Z powodu trwającego remontu miejsce parkingowe dedykowane dla osób z niepełnosprawnościami jest tymczasowo niedostępne. Parking jest bezpłatny.

Dostępność budynku DK ŚWIT:

Spektakle teatralne w ramach Przeglądu odbywają się w większości na parterze w pomieszczeniach dostępnych dla osób poruszających się na wózkach (na Sali widowiskowej i w mniejszych salach). Ostatni spektakl w programie pt. „Oszalała” odbędzie się na piętrze i nie będzie dostępny dla osób poruszających się na wózkach (dostęp tylko po schodach).

  • Wejście do budynku: Wejście główne zlokalizowane jest frontalnie od strony ul. Wysockiego 11. Podjazd dla wózków znajduje się bezpośrednio przy wejściu głównym i wyposażony jest w poręcz dwururową. Oprócz podjazdu do wejścia prowadzi pięć niskich, szerokich schodów, pozbawionych poręczy. Z powodu remontu przy wejściu znajdują się rusztowania, które mogą nieznacznie utrudniać poruszanie się, jednak nie stanowią bariery.
  • W budynku nie ma windy. Dla osób na wózkach dostępny jest tylko korytarz i pomieszczenia na parterze oraz sala widowiskowo-kinowa. Korytarze na parterze są bezkolizyjne, nie posiadają progów, mają czytelny i intuicyjny układ.
  • Sala widowiskowa

Sala widowiskowa jest częściowo dostępna dla osób poruszających się na wózkach. Na sali znajdują się niskie schody, prowadzące do poszczególnych rzędów foteli – dla osób poruszających się na wózkach dostępny jest tylko najwyższy i najniższy rząd. Fotele posiadają oparcia oraz podłokietniki.

Wejście na salę: Na salę prowadzą dwa wejścia, obydwa są dostępne dla osób poruszających się na wózkach. Wejście główne na salę znajduje się na parterze na wprost drzwi wejściowych, można się nim dostać do najwyższego rzędu. Drugie wejście znajduje się na tyłach budynku (dojście od strony parkingu) i można się nim dostać do najniższego, pierwszego rzędu. Ze względu na większą przestrzeń przed sceną i lepszą widoczność zachęcamy, się aby osoby poruszające się na wózkach korzystały z bocznego wejścia na salę i zajmowały miejsca z przodu sali. W razie chęci skorzystania z bocznego wejścia można poprosić o pomoc pracownika DK Świt lub zadzwonić pod nr 798 843 907 (znalezienie wejścia może nastręczać trudność).

  • Toalety: Łazienki znajdują się na parterze. Toaleta dla osób poruszających się na wózkach znajduje się po lewej stronie od głównego wejścia. Znajduje się w niej również przewijak dla dzieci.
  • Pętla indukcyjna: W budynku jest dostępna pętla indukcyjna zlokalizowana w kasie biletowej przy wejściu głównym
  • W budynku znajdują się tabliczki w alfabecie brajla z oznaczeniami kontrastowymi i w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

Dodatkowe informacje i udogodnienia:

  • Pokój wyciszenia – na czas trwania Przeglądu będzie dostępny pokój wyciszenia. Znajduje się on na parterze w budynku DK ŚWIT, po lewej stronie od wejścia głównego (sala nr 10). Pokój będzie otwarty przez cały czas trwania wydarzenia. Pokój będzie oznaczony.
  • Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Potrzeby oraz pytania można kierować do:

Patryk Wasążnik

Specjalista ds. wydarzeń

tel. 798 843 907

pwasaznik@dkswit.com.pl

 

XX OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD TEATRÓW NIESFORNYCH

„GALIMATIAS”

18-20 listopada 2022

Jubileuszowy, XX Galimatias będzie ze wszech miar wyjątkowy! Po raz pierwszy Artystów Niesfornych przyjmą w swoje gościnne progi dwie stołeczne instytucje: Dzielnicowy Ośrodek Kultury URSYNÓW oraz Dom Kultury ŚWIT. W ten sposób nasz festiwal połączy nie tylko ludzi teatru, ale również oba brzegi Wisły!

Artyści Niesforni – łączmy się!!!

Wstęp wolny. Zapraszamy na widownię.


UCZESTNICY FESTIWALU:

Do udziału w Festiwalu zapraszamy teatry nieinstytucjonalne, reprezentujące różne oblicza teatru (ze względu na porę roku – z wyłączeniem spektakli plenerowych). U nas mogą się prezentować zarówno liczne grupy teatralne, jak i soliści, grupy początkujące i te, dla których festiwale to nic nowego.

Zapraszamy zespoły, których uczestnicy ukończyli 16 lat.

Spektakle powinny trwać nie dłużej niż 90 minut, ale o tym ostatecznie zdecyduje komisjakonkursowa.

Zgłoszenie do Festiwalu powinno zawierać:

  • wypełnioną kartę zgłoszenia z oświadczeniem,
  • minimum 2 zdjęcia ze spektaklu,
  • rejestrację spektaklu (płyta DVD/ link na YT/wetransfer itp.).

W przypadku zakwalifikowania zespoły biorące udział w festiwalu zobowiązane są do opłacenia akredytacji w wysokości 30 PLN od osoby w terminie do 10.11.2022 na konto:

Bank Pekao BP 47 1020 1169 0000 8202 0259 5924 z dopiskiem: „Galimatias 2022 (+ nazwa teatru)”.

TERMINY:

 Zgłoszenia przyjmujemy do 17 października mailowo na adres galimatias@dokursynow.pl.

28 października poinformujemy o przebiegu wstępnej kwalifikacji – lista zakwalifikowanych zespołów zostanie zamieszczona na stronie internetowej, wyniki ogłosimy na fanpage’u oraz wyślemy mailem do artystów biorących udział w kwalifikacji.

Ostateczny program Festiwalu będzie dostępny ok. 4 listopada (do tego czasu zespoły będą mogły zgłaszać swoje sugestie dotyczące programu).

WARUNKI TECHNICZNE:

DOK Ursynów:

Dysponujemy profesjonalnym oświetleniem i sceną pudełkową (plan sceny poniżej), nagłośnieniem (w tym mikrofonami przewodowymi i bezprzewodowymi), odtwarzaczem płyt CD, DVD oraz USB, wytwornicą dymu, rzutnikiem, mobilnym ekranem, podestami scenicznymi 2×1 m w liczbie 10 szt., sześcioma czarnymi zastawkami scenicznymi o wymiarach 1,2x 2,2 m. i dużą dozą życzliwości.
Istnieje możliwość grania w dowolnym miejscu sali – mamy mobilną widownię!
Dysponujemy standardowymi, podstawowymi rekwizytami, takimi jak stoły i krzesła.

DK Świt:

Dysponujemy wielofunkcyjną salą widowiskowo-kinową, dostępną na 340 miejsc w układzie kinowym, zlokalizowaną na parterze budynku z balkonem na ścianie tylnej. Zapewniamy nowoczesny sprzęt elektroakustyczny wraz z obsługą.

  • Oferujemy profesjonalną aparaturę nagłaśniającą i kinową,
    • Projektor multimedialny, ekran kinowy i ekran do tylnej projekcji,
    • Zestaw oświetlenia teatralnego,
    • Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami: pętla indukcyjna na parterze sali, miejsca przeznaczone dla osób poruszających się wózkach inwalidzkich,
    • 2 garderoby, szatnia, toalety,
    • Dostęp do internetu,
    • Wentylacja.

Pełny wykaz sprzętu dostępny na stronie www:
https://dkswit.com.pl/wp-content/uploads/2016/09/Wykaz-sprzetu-2021-Styczen.pdf

INNE SPRAWY

Czas przygotowania do spektaklu (ustawienie scenografii, świateł itp.) NIE POWINIEN PRZEKROCZYĆ 30 MINUT.

KOSZTY:

Akredytacja (koszt udziału w Przeglądzie) wynosi 30 zł od osoby.

Noclegi i wyżywienie leżą w gestii Uczestników (lista noclegowa znajduje się w dalszej części dokumentu).

Na terenie obu ośrodków  działa kawiarnia, która będzie otwarta dla uczestników Galimatiasu do późnych godzin wieczornych.

WOLONTARIUSZE:

Chcemy, aby zaproszeni przez nas artyści czuli się u nas jak najlepiej, dlatego każdyuczestnik Festiwalu będzie miał swojego ANIOŁA WOLONTARIUSZA, który od momentuzakwalifikowania aż do samego końca Festiwalu, będzie z nim w kontakcie służąc pomocą,radą i obecnością.

NAGRODY:

Jury i system nagradzania:

  1. W skład Jury wejdą minimum 4 osoby reprezentujące zarówno zawodowe środowisko artystyczne jak i postaci związane z amatorskim ruchem teatralnym.
  2. Jury po obejrzeniu wszystkich spektakli przyzna nominacje i nagrody wkategoriach:
  • Najlepszy Spektakl – Złoty, Srebrny i Brązowy GALIMATIAS
  • Najlepszy Reżyser
  • Najlepszy Aktor I planowy
  • Najlepsza Aktorka I planowa
  • Najlepszy Aktor II planowy
  • Najlepsza Aktorka II planowa
  • Najlepszy Epizod Aktorski
  1. W przypadku braku nominacji w którejkolwiek kategorii, Jury ma prawo przyznaćNagrody Specjalne według własnego uznania.
  2. Nominacje oraz zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas gali finałowej Festiwalu.

Pula nagród wynosi 8.000 zł

Nominacje do nagród są traktowane jako wyróżnienia honorowe.

PRZEBIEG FESTIWALU:

Miejsce:

Spektakle festiwalowe prezentowane będą w sali widowiskowej Dzielnicowego Ośrodka

Kultury Ursynów przy ulicy Kajakowej 12 b w Warszawie oraz w Sali widowiskowej Domu Kultury Świt przy ulicy Wysockiego 11 w Warszawie.

Dyskusje:

Pospektaklowe dyskusje odbywać się będą po każdym bloku konkursowym (blok konkursowy zawiera min. 3 spektakle) i będą prowadzone przez członków Jury jako jeden z najważniejszych momentów imprezy.
Jest to również okazja do wymiany doświadczeń, zadawania pytań, a także wypowiedzeniasię na temat innych zobaczonych dzieł, więc zachęcamy wszystkich uczestników Festiwaludo aktywnego udziału w tych spotkaniach.

Widzowie:

Wstęp na spektakle jest DARMOWY I WOLNY zgodnie z wytycznymi związanymi z ochroną przeciw covid-19 . Ze względu na tematykę spektakli mogą istnieć obostrzenia dotyczące wieku widzów.

ORGANIZATORZY:

Organizatorzy – Dzielnicowy Ośrodek Kultury na Ursynowie oraz Dom Kultury Świt w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy

Szefowie Artystyczni Festiwalu (zgłoszenia, program) – Kasia Rospędowska i GrzegorzReszka

Dział Techniczny Festiwalu DOK (oświetlenie, nagłośnienie i inne warunki techniczne) – Marcin Fibich, Jarosław Sitarz

Dział Techniczny Festiwalu DK ŚWIT (oświetlenie, nagłośnienie i inne warunki techniczne) – Michał Fedec, Karolina Dyda, Andrzej Hornik.

INFORMACJE DODATKOWE:

NOCLEGI:

Ursynów:
•Villa Jeziorki,  Adres: Jeziorki 71, 02-863 Warszawa, Tel.: 502 055 804,https://www.jeziorki.eu/
•Villa Lulu Piaseczno, Adres: Cypriana K. Norwida 10, 05-501 Piaseczno, Telefon518 077 055, https://villa-lulu-piaseczno.business.site/
•American House Baletowa, Adres: Baletowa 3, 02-867 Warszawa, Telefon667 676 576, http://www.americanhouse.pl/
•Hotel Puławska Residence, Adres: Puławska 361, 02-801 Warszawa Telefon22 241 75 00, https://www.pulawskaresidence.com.pl/

Targówek:

DOJAZD:

DOK Ursynów:
•komunikacja miejska: Autobus – przystanek Bogatki/ Łagiewnicka: 209, 709, 715, 727, 737, 739, 809, 815, N83
• samochód. Miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się przy wejściu głównym DOK Ursynów

DK Świt:
• komunikacja miejska: Autobus – przystanek ul. Bartnicza: 114, 126, 176, 204, 414, N14, N64; Tramwaje –  przystanek ul. Budowlana: 1, 3, 4, 25
• Veturilo –  Stacja 9636 Wysockiego – Poborzańska , Stacja 9639 Wysockiego – Matki Teresy z Kalkuty
• samochód. Miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się przy wejściu głównym DK Świt

Zapraszamy niesfornie!!!

REGULAMIN XX EDYCJI GALIMATIAS

KARTA ZGŁOSZENIOWA GALIMATIAS 2022

Dostępność strony

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego