Już od pierwszych miesięcy życia mały człowiek uczy się jak chwytać i trzymać przedmioty oraz badać dotykiem otaczający go świat. Z biegiem czasu dziecko uczy się najchętniej poprzez zabawę i dlatego sensoplastyka, czyli zabawy plastyką sensoryczną mają tak ogromne znaczenie dla rozwoju maluchów. Tym bardziej, że w dalszej kolejności do poznawania świata wkraczają również pozostałe zmysły.

Aby zadbać o prawidłowy rozwój dziecka już od najmłodszych lat jego życia, wystarczy wykorzystać podstawowe artykuły plastyczne. Są to m.in. kredki, farby do malowania palcami, plastelina bądź glina samoutwardzalna. Wykorzystanie wielu narzędzi wzmaga kreatywność i zainteresowanie procesami tworzenia. Kto wie, być może również wyzwoli w naszym dziecku prawdziwy talent rzeźbiarski czy malarski?

Ciekawą formą zabawy sensorycznej jest malowanie palcami. Dziecko może wówczas dowolnie mieszać kolory i bawić się formą np. przy rozcieraniu naniesionej kreski. Malowanie palcami, zarówno w przypadku farb jak i kredek niezwykle rozwija zdolności motoryczne oraz wyzwala ekspresję. Z kolei praca z masą plastyczną daje szansę na wyciszenie się, skupienie oraz samodzielność podczas tworzenia własnych form.

Nowością w Domu Kultury Świt są właśnie zajęcia z plastyki sensorycznej dla dzieci. Podczas zabawy stymulowany jest rozwój dzieci uaktywniając ich zmysły takie jak: wzrok, słuch, dotyk, czy smak.

Zajęcia w bezpieczny sposób zaspokajają naturalne potrzeby dzieci, a także rozwijają wiele umiejętności. Dzieci same tworzą masy plastyczne o różnych konsystencjach i fakturach, a także pracują z produktami suchymi, które mogą przesypywać, łączyć, tworzyć różne formy.

W zajęciach uczestniczą dzieci w przedziale wiekowym 1,5-3 lata. Zapraszamy Was do nas ze swoimi maluchami.

Szczegóły zajęć w Domu Kultury Świt znajdziecie TUTAJ.

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego