1 czerwca 2014 roku

W dniu 1 czerwca 2014 r. przy okazji organizowanego co roku w Parku Bródnowskim XIX Warszawskiego Turnieju Rycerskiego o szablę Króla Zygmunta III Wazy – na Bródnie przemaszerował po raz pierwszy Orszak Króla Zygmunta III Wazy. Przyczynkiem jego zorganizowania było pojawienie się Tatarów w okolicach Bródna, groźnych, niebezpiecznych i siejących zamęt. Mając to na względzie Król Zygmunt ogłosił nabór ochotników ku obronie okolic i swojego majestatu przed inkursją swawolników. Na wezwanie Jego Królewskiej Mości podążyły damy dworu, i rycerze z okolic Bródna i Targówka w liczbie ok 100 osób z towarzyszącymi im rodzicami opiekunami i Ojcami jako strażnikami ojcowskimi w liczbie ok. 200 osób. 
Dzieci z różnych szkół aktywnie włączyły się do Orszaku według specjalnie przygotowanego scenariusza, maszerując przez Park Bródnowski. Przemarsz obfitował w wiele atrakcji i niespodzianek m.in. spotkanie z Królem Zygmuntem III Wazą, bitwą z Tatarami (próbującymi porwać Króla i jego dwór). Oczywiście dzieci odniosły wielkie zwycięstwo w krótkiej ale zaciętej bitwie z Tatarami powtarzając po łacinie bojowy krzyk (pro Fide, Rege et Lege co oznaczać miało za Wiarę, Króla i Prawo) a gromkie Vivat Król rozbrzmiewało po Parku. 
Wszyscy rycerze i damy dworu honorowani zostali osobiście przez Króla na koniec pochodu specjalnymi glejtami potwierdzającymi imiennie ich przybycie i zaangażowanie. Organizatorem i inicjatorem Orszaku był Związek Dużych Rodzin 3+ Koło Targówek, Krąg Ojców na Bródnie. Podczas wydarzenia uśmiechy nie schodziły dzieciom z buzi , a po zdjęciach widać, że i rodzice świetnie się bawili. Ta rodzinna impreza zgromadziła ok. 100 dzieci i 200 rodziców. Wspierały nas Urząd Dzielnicy Targówek, Dom Kultury Świt, PZU SA, Szkoły Podstawowe nr 42, 52 i 84, okoliczne przedszkola, parafie katolickie oraz Fundacja Orszak Trzech Króli. Po uroczystym przemarszu bawiliśmy się w strefie ojca, przygotowanej przez Krąg Ojców na Bródnie, oraz robiliśmy rodzinne herby, dzięki wsparciu materialnym Carrefour. 
Przy naszym stoisku można było zakupić książki Jaśki;Dom pełen kosmitów; opowiadające niezwykle zabawne perypetie rodzin wielodzietnych. Wszystkim uczestnikom gorąco dziękujemy i liczymy na koleją dobrą zabawę 31 maja 2015 roku. 

Zobacz jak się bawiliśmy: 

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego